Metrážne koberce z prírodných materiálov.

Metrážne koberce z prírodných materiálov.

Celoplošné koberce boli v blízkej minulosti na ústupe, ale hlavne vďaka im jedinečným vlastnostiam zažívajú veľký návrat. Merané koberce sa vyrábajú z umelých, ale aj prírodných materiálov.Prírodné koberce sú ekologicky odbúrateľné - nezaťažujú prírodu, sú teplejšie, ako ich umelé ekvivalenty. Jedným z mála nedostatkov je vyššia cena a vyššia náročnosť pri čistení. Napriek tomu majú aj v našich končinách svoje zastúpenie.    vlnené koberce ponuka

Merané koberce z prírodných materiálov, ako aj ich lacnejšie ekvivalenty z umelých materiálov sú navhodnejšou podlahovou krytinou, pokiaľ máte radi teplo, komfort ticha a tepla. 

Kto má doma  kvalitné stereo, alebo domáce kino by nemal zabúdať, že koberce neodrážajú zvuk, preto aj v kine nájdete iba koberce ( aj keď upratovanie trvá dlhšie, ako pri lesklej podlahe ). Pokiaľ ide o kvalitu zvuku, treba voliť hustý koberec so strihaným vlasom, ktorých je v dnešnej dobe široká škála. Pokiaľ ide o údržbu, vždy platí zásada: čím hustejší koberec, tým sa ľahšie bude vysávať, tepovať ( nečistota neprejde do spodnej časti koberca ). 

Pri tepovaní prírodného koberca treba dávať pozor, aby bol prostriedok vhodný na vlnu, respektíve bavlnu. Ak si nie ste istý, treba skúsiť nechať pôsobiť čistiaci prostriedok na nejakom mieste, ktoré nie je na očiach ( napríklad za sedačkou a podobne ).

Koberce z prírodných materiálov sú najteplejšie, majú protimolovú úpravu ( treba sa na to opýtať predajcu, koľko rokov asi vydrží, prostriedok sa dá dokúpiť ), vlákno je najpevnejšie. 

Pri vlnených kobercoch máte istotu, že nikdy nevyjdu z módy, ich farby sú skôr zemité, matné, ľahko sa kombinujú s kontrastnejšími farbami doplnkov.

Ak si už vyberiete koberec z prírodných, alebo umelých materiálov, určite oceníte teplo, ktoré koberec v domácnosti vytvára a v neposlednom rade šetrenie vašich kĺbov, tým, že ste im dopriali mäkkú a pružnú podlahu.